Dixons Carphone lansează o campanie de recrutare, reținere și recalificare a șoferilor de 7,5 tone

Dixons Carphone, compania din spatele Currys PC World și Carphone Warehouse, lansează astăzi o campanie la nivel național de recrutare, reținere și recalificare a șoferilor de 7,5 tone.

Ca răspuns la o penurie la nivelul întregii industrii și în încercarea de a rămâne competitivă, firma oferă un bonus de conectare de 1.500 de lire sterline noilor șoferi de 7,5 tone, precum și o plată a unui bonus de reținere de 1.500 de lire sterline șoferilor de 7,5 tone. Colegii din altă parte din companie care aleg să se recalifice ca șofer vor fi eligibili pentru bonusul de conectare, iar colegii care trimit un prieten pentru un post vacant de șofer pot obține, de asemenea, o recompensă de 1.000 GBP.

În plus, compania pune accent pe îmbunătățirea calificării noilor șoferi. Lansat în această lună, rulează un sistem prin care oricine cu vârsta peste 21 de ani care deține permisul de conducere din categoria B din Marea Britanie de mai bine de un an va avea costul instruirii și testelor plătite de companie – o investiție medie de £ 1.500 pe coleg. În cadrul schemei, candidații își vor completa teoria, certificatul de competență profesională (CPC) și testul practic, obținând în același timp o pregătire valoroasă la locul de muncă. Acești șoferi de 7,5 tone vor fi, de asemenea, instruiți în ceea ce privește sănătatea și siguranța și instalarea produselor la noile facilități de instruire tehnică ale Dixons Carphone.

„Șoferii noștri sunt o parte vitală a operațiunii noastre – ambasadorii noștri pe drum care îndeplinesc sarcina gigantică de a completa, livra și instala sute de mii de produse în fiecare săptămână, deservind magazinele noastre, precum și clienții noștri în casele lor”, a spus Lindsay Haselhurst, Chief Supply Chain Officer la Dixons Carphone.

„Nu există un moment mai bun pentru a vă alătura Dixons Carphone, întrucât continuăm să investim în abilitățile și recompensa colegilor și ne supunem rebrand-ului către o singură afacere – Currys. Pandemia a întărit rolul important pe care tehnologia vitală îl joacă în viața tuturor astăzi, așa că suntem în căutarea unor noi șoferi care să se alăture echipei noastre fantastice de colegi capabili și dedicați, care să ne ajute să ne îndeplinim viziunea de a ajuta pe toată lumea să se bucure de tehnologia uimitoare. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dixons Carphone lansează o campanie de recrutare, reținere și recalificare a șoferilor de 7,5 tone

Dixons Carphone, compania din spatele Currys PC World și Carphone Warehouse, lansează astăzi o campanie la nivel național de recrutare, reținere și recalificare a șoferilor de 7,5 tone.

Ca răspuns la o penurie la nivelul întregii industrii și în încercarea de a rămâne competitivă, firma oferă un bonus de conectare de 1.500 de lire sterline noilor șoferi de 7,5 tone, precum și o plată a unui bonus de reținere de 1.500 de lire sterline șoferilor de 7,5 tone. Colegii din altă parte din companie care aleg să se recalifice ca șofer vor fi eligibili pentru bonusul de conectare, iar colegii care trimit un prieten pentru un post vacant de șofer pot obține, de asemenea, o recompensă de 1.000 GBP.

În plus, compania pune accent pe îmbunătățirea calificării noilor șoferi. Lansat în această lună, rulează un sistem prin care oricine cu vârsta peste 21 de ani care deține permisul de conducere din categoria B din Marea Britanie de mai bine de un an va avea costul instruirii și testelor plătite de companie – o investiție medie de £ 1.500 pe coleg. În cadrul schemei, candidații își vor completa teoria, certificatul de competență profesională (CPC) și testul practic, obținând în același timp o pregătire valoroasă la locul de muncă. Acești șoferi de 7,5 tone vor fi, de asemenea, instruiți în ceea ce privește sănătatea și siguranța și instalarea produselor la noile facilități de instruire tehnică ale Dixons Carphone.

„Șoferii noștri sunt o parte vitală a operațiunii noastre – ambasadorii noștri pe drum care îndeplinesc sarcina gigantică de a completa, livra și instala sute de mii de produse în fiecare săptămână, deservind magazinele noastre, precum și clienții noștri în casele lor”, a spus Lindsay Haselhurst, Chief Supply Chain Officer la Dixons Carphone.

„Nu există un moment mai bun pentru a vă alătura Dixons Carphone, întrucât continuăm să investim în abilitățile și recompensa colegilor și ne supunem rebrand-ului către o singură afacere – Currys. Pandemia a întărit rolul important pe care tehnologia vitală îl joacă în viața tuturor astăzi, așa că suntem în căutarea unor noi șoferi care să se alăture echipei noastre fantastice de colegi capabili și dedicați, care să ne ajute să ne îndeplinim viziunea de a ajuta pe toată lumea să se bucure de tehnologia uimitoare. ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *